Vše, co potřebujete vědět o masáži prostaty v Praze

Lenka Dvořáková - 10 led, 2024

Základy masáže prostaty

Pro začátek si ujasněme jednu věc - masáž prostaty není výsadou astronautů ani členů tajných služeb, ale běžných smrtelníků jako jsem já a vy. Je to uznávaná technika, která má cíl přinést úlevu od různých problematik prostataky spojených, jako je například benigní hyperplazie nebo chronická pánevní bolest.

Ok, takže první krok na naší cestě za pochopením masáže prostaty je seznámit se s anatomickým fotbalovým hřištěm, neboli mužským tělem. Prostata je malá žláza velikosti ořechu, která dělá velký rozruch svou úlohou v mužské plodnosti a také močových procesech, jen pozor, aby tato znalost neskončila jako vaše jediná party fun fact.

...

Proč vlastně masáž prostaty?

Netočme kolem toho horké kaše - jednou z hlavních věcí, které vás pravděpodobně sem přivedly, je zvědavost. A to je dobře, protože zvědavost nezabila kočku, jen ji dovedla na masáž prostaty. No dobře, tím myslím, že masáž prostaty může mít spoustu přínosů jak pro zdraví, tak pro sexuální život.

A nejde jen o uvolnění, i když to je samozřejmě velká část přitažlivosti. Může pomoci s problémy jako je potíže s močením, erektilní dysfunkce, a dokonce i projevy chronické prostatitidy. Je to jako když si dáte masáž zad, ale na místo, které posílá váš pesimistický močový měchýř do penze.

...

Příprava na masáž prostaty

Než skočíte do hluboké vody, měli byste vědět, jak se připravit. Stejně jako nejdete na ples v teplácích, nechodí se na masáž prostaty bez předběžné přípravy. Je to o hygiene, relaxaci a mentalitě.

V tomto článku nebudu radit konkrétní polohy jógy nebo čaje, které by vás měly uvolnit do správného mindsetu, ale obecně je dobré být uvolněný a nezatížený napětím aneb po práci legraci. Dále je potřeba myslet na to, že prostata není úplně na dosah, takže ano, to znamená co si myslíte. Věřte mi, nic se nenaučíte, když před tím dáte večeři těstovin s česnekovým dipem. Disciplinovaný přístup k jídlu den předem vám ušetří spoustu potíží a vašemu terapeutovi zase práci.

...

Výběr správného terapeuta

Terapeuta vybírejte jako by to byl váš parťák na dobrodružství, protože ve finále, masáž prostaty je svojí formou jistým druhem dobrodružství.

Na co se zaměřit při výběru? Zkušenost, přístup k pacientovi a otevřenost o tématu. Přístup terapeuta by měl být odborný, ale lidský. Nemusí si s vámi povídat o počasí, ale měl by být ochoten vysvětlit, jak masáž probíhá, a odpovídat na všechny vaše dotazy. A když se řekne zkušenost, nemyslím tím, že už musel mít za sebou tisíc dotěrných prstů. Zkušenost se pozná podle toho, jak je člověk v pohodě a dokáže vás uklidnit.

...

Co očekávat během masáže?

Zapomeňte hned na začátku na veškeré scény z romantických filmů, masáž prostaty je medicínská procedura, která vyžaduje profesionalitu.

Během masáže je potřeba si udržet relaxační atmosféru a pohodu. Nikdo nechce, aby masáž prostaty připomínala noční můru. Terapeut vám pomůže do správné polohy, popřípadě i s uvolněním. Nečeká vás žádná extra bizarní činnost, jenom pohyb a tlak, podobně jako při klasické masáži, jenže na speciálním místě.

...

Péče po masáži - co dělat a čeho se vyvarovat

Masáž prostaty je sice hotový div světa, ale zázraky nedělá hned. Po masáži je dobré dopřát tělu čas na regeneraci a nevrhat se hned do vod vášnivějších aktivit.

Klíčem je poslouchat své tělo a po masáži se starat o sebe stejně, jak se o vás staral terapeut. To může zahrnovat dostatek odpočinku, pití hodně vody, a možná i lehkou procházku na čerstvém vzduchu. Nic není horšího, než když si po masáži řeknete, že pojedete na tříhodinový výlet na kole. Počkejte alespoň do druhého dne, neriskujte.

...

Tajemství a mýty okolo masáže prostaty

Závěrem bych chtěl rozbýt pár mýtů a stínů okolo masáže prostaty. Ne, nedostanete se do Společenstva prstenu a ani to není nový způsob, jak odevzdat svou mužnost.

Je to způsob, jak se starat a léčit konkrétní část mužského těla, s možností zlepšení kvality života. Je však důležité přistupovat k masáži prostaty s pravdivými informacemi a otevřenou myslí, ne jen s nějakými dohady zaslechnutými u piva.

Napsat komentář