Masáž tělo na tělo: Mýtus versus realita

Jana Šmejkalová - 18 srp, 2023

Masáž tělo na tělo: Co to vlastně je?

Masáž tělo na tělo. Zní to tak tajemně a lákavě, že? Samotný název evokuje hodně podnětů a možná se vám při zmínce o ní zjeví různé obrazy v hlavě. Ale co to vlastně je? Je to zajímavá forma masáže, která se od tradičních technik liší tím, že masér vykonává masáž celým svým tělem - rukou, nohou, hrudí nebo hýžděmi.

Jako blogerka, která se věnuje různým aspektům péče o tělo a duševní pohodu, jsem se rozhodla že se ponořím do této tématiky a podívám se na ni blíže. A samozřejmě jsem se nevyhnula ani osobní zkušenosti. Moje zvědavost byla tak velká, že jsem se rozhodla podstoupit masáž tělo na tělo sám. A věřte mi, byla to zkušenost, kterou jsem si uvědomila, že mýty o tomto druhu masáže určitě stojí za to vyvrátit.

Kde se vzala a co slibuje?

Víte, odkud tato forma masáže pochází? Masáž tělo na tělo má své kořeny v Asii, konkrétně v Japonsku, kde je známá pod názvem nuru masáž. Nuru ve volném překladu znamená kluzký či hladký, což dobře odráží charakter této masáže. Při masáži se totiž používá speciální gel, který se na tělo nanáší a umožňuje pohyb maséra po celém těle klienta.

Masáž tělo na tělo je propagována jako způsob, jak se nejen uvolnit a zbavit stresu, ale také prohloubit vlastní vnímání těla a prožít intenzivní smyslný zážitek. Pozitivní účinky masáže tělo na tělo by měly sahat od fyzické uvolnění až po mentální relaxaci a zlepšení kvality spánku.

Mýtus versus realita: Jak to vypadá na první pohled?

Některé z mýtů, které se týkají masáže tělo na tělo, jsou pojmy jako 'provokativní', 'nepřístojná' nebo dokonce 'pornografická'. Nicméně, bylo to přesně to, co mě vedlo k tomu, abych se rozhodla vyzkoušet to na vlastní kůži a rozhodla se pro vlastní zkušenost.

Když jsem vstoupila do salonu kde tuto masáž nabízeli, bylo to všechno velmi profesionální a klidné. Žádná extravagantní hudba, žádné pyšně vystavené nahé tělo. Byla jsem přivítána jemnou, uklidňující hudbou a přátelským terapeutem. Nikdo se nesnažil být nějaký „dravec“ nebo mě nutit do něčeho, co bych nechtěla.

Moje zkušenost: Čekání versus skutečnost

Při zamýšlení nad mojí vlastní zkušeností bych ráda zdůraznila jednu důležitou věc. Představujte si, že jste v salonu kde se masáž provádí. Místo není nic jako v těch filmech, které jste možná viděli. Je to klidné, uklidňující místo, kde cítíte, že jste v bezpečí. Masáž tělo na tělo je víc o intimnosti a důvěře, než o erotice. Je to o spojení dvou těl a vytvoření atmosféry uvolnění.

V průběhu masáže jsem cítila, jak se moje tělo uvolňuje a jak se mi ulevuje od stresu. Bylo to velmi jemné a příjemné. Ačkoli to bylo velmi intimní, nebylo to ani trochu nepříjemné.

Tomáš, můj manžel, byl sice trochu překvapený, když jsem mu o tom poprvé řekla, ale když jsem mu vše vysvětlila, byl velmi podporující. Vlastně si to masáže tělo na tělo i sám vyzkoušel a uznal, že to byla velmi relaxační a očistná zkušenost.

V závěru bych chtěla říct, že masáž tělo na tělo má své místo v našem životě. Je to skvělá forma uvolnění a relaxace a rozhodně se toho nemusíme bát. Mýty kolem toho jsou jen mýty. Realita je mnohem klidnější a příjemnější, než si mnoho lidí myslí.

Napsat komentář