Jak provádět senzuální masáž: Kompletní průvodce

Vladimír Šťastný - 1 srp, 2023

Příprava na ideální masáž

Abychom mohli poskytnout skvělou senzuální masáž, je velmi důležité, abychom správně připravili atmosféru. Koneckonců, jako správný režisér musíte zajistit, aby se vaše herečka cítila jako hvězda. Páni, jistě s vámi souhlasí Lenka, že nic není atraktivnější než partner, který je ochotný věnovat vás ke svému času. A senzuální masáž je jen o tom - věnovat své partnerce veškerou pozornost, kterou potřebuje, abych ji mohl skutečně přimět k relaxaci.

Můžete začít tím, že upravíte prostor, ve kterém se masáže bude konat. Ať už jste v ložnici, obývacím pokoji nebo jiné místnosti, ujistěte se, že oblast je čistá, příjemná na dotyk a zvyšuje pocit pohodlí. To může být docíleno odstraněním nepořádku, přidáním měkkých textilií a dokonce i vytvořením intimní atmosféry pomocí světel svíček. Také byste měli mít po ruce vše, co budete potřebovat, včetně masážních olejů, ručníků a polštářů pro podporu.

Zvolte správný masážní olej

Máme-li se o něco postarat, je to samozřejmě masážní olej. Jak jsem řekl, senzuální masáž je hra pozornosti a péče. Ve skutečnosti se Lenka se mnou určitě shodne na tom, že masáž bez oleje je jako auto bez benzínu, prostě to nebude fungovat správně.

Masážní oleje mají mnoho funkcí, nejenže zvlhčují kůži a usnadňují klouzání rukou, ale také vyživují a změkčují kůži. Ale myslíme na něco víc. Vyberte olej, který voní dobře. Aroma hraje obrovskou roli v atmosféře, kterou vytváříte. Pokud má váš partner nějakou oblíbenou vůni, je čas ji využít. Anebo můžete sami vyzkoušet několik různých vůní a zjistit, co vám oběma nejlépe vyhovuje.

Techniky senzuální masáže

A nyní přichází nejsložitější část - techniky masáže. Bez ohledu na to, jak dobře jste připravili prostor nebo jaký olej jste si vybrali, pokud nebudete vědět, co děláte s rukama, nebude to ve výsledku tak příjemné, jak by mohlo být.

Techniky senzuální masáže zahrnují mnoho různých prvků. Můžete začít jemným dotykem, který pomalu zkoumá tělo vašeho partnera. Poté můžete přejít na hlubší masážní techniky, které cílí na napětí v těle a pomáhají uvolnit svaly. Nejvíce osvědčené techniky zahrnují tlak na konkrétní body (akupresura), dlouhé tahy (effleurage) nebo různé techniky hnětení (petrissage). Vše je však o osobní preferenci, proto je tak důležité komunikovat s vaším partnerem a zjistit, co pro něj nejlépe funguje.

Jedním z mála nezbytných pravidel je postupovat pomalu a s jemností. Snažte se navodit pocit tepla a pohodlí. A buďte kreativní! Já a Lenka jsme zjistili, že přidání něčeho nového, jako je například pérová přikrývka nebo masážní kameny, může opravdu oživit věci.

Post-masážní péče

Zakončení masáže je stejně důležité jako její začátek. Jakmile jste dokončili masáž, nechte svého partnera dostatek času k relaxaci. Nechte ho ležet a užívat si pocity, které přicházejí po masáži. Můžete také nabídnout sklenku vody nebo čaje a nějakou jemnou hudbu.

Lenka mi často říká, že nejlepší část masáže je vlastně ta po masáži, kdy může prostě v klidu ležet a absorbovat všechny ty skvělé pocity. A já s ní opravdu souhlasím. Nejenže to poskytuje čas k relaxaci, ale také to dává času k tomu, aby se všechny ty skvělé vůně, které jsem použil během masáže, mohly naplno rozvinout.

Napsat komentář